https://www.traditionrolex.com/14
Architektonický ateliér | Stavební výroba | Inženýrská činnost | Dražby | Reality | Obchodní činnost | Aktivity firmy | architektonický ateliér | FORTIS spol. s r.o.

ARCHITEKTONICKÝ ATELIÉR

Už od počátku působení firmy FORTIS na českém trhu probíhá jedna ze základních činností v jeho projekčním atelieru. Působí zde deset stálých zaměstnanců v jednom týmu, v němž jsou zastoupeny téměř všechny profese včetně dvou autorizovaných stavebních inženýrů.

Ateliér se specializuje na rekonstrukce obytných, občanských a průmyslových budov, nebo na jejich adaptaci. Přesto za dobu působení na našem trhu se stal téměř univerzálním atelierem, který realizuje od průmyslových budov až po TRW řídící věže na letištních plochách. V neposlední řadě je třeba připomenout, že atelier FORTIS navrhnul za dobu své existence projekty mnohých významných interiérů staveb.
REFERENCE
      kategorie:
 
ZOO JI - nový vstup
Název: ZOO JI starý vstup - rekonstrukce
Kde: Jihlava
Popis: Rekonstrukce vstupní brány Jihlavské ZOO
ZOO JI starý vstup - rekonstrukce

Kde: Jihlava
Rok: 2005
Přívlastek: vstup
Popis: Rekonstrukce vstupní brány Jihlavské ZOO

Totem ZOO Jihlava 1
Název: ZOO Jihlava - totem
Kde: Jihlava
Popis: Totem vyrobený na míru pro ZOO Jihlava.
ZOO Jihlava - totem

Kde: Jihlava
Rok: 2005
Přívlastek: totem
Popis: Totem vyrobený na míru pro ZOO Jihlava.

Název: B:TECH a.s.
Kde: Jihlava
Popis: Projekt rekonstrukce bývalého objektu firmy MOTORPAL Jihlava v Havlíčkově Brodě pro nové sídlo firmy B:TECH a.s., realizace 2007, generální dodavatel TERNI spo...
B:TECH a.s.

Kde: Jihlava
Rok: 2007
Popis:
Projekt rekonstrukce bývalého objektu firmy MOTORPAL Jihlava v Havlíčkově Brodě pro nové sídlo firmy B:TECH a.s., realizace 2007, generální dodavatel TERNI spol. s r.o. Jihlava, investiční náklady 43 mil.Kč.
 
Celkový projekt rekonstrukce vč. vizualizací interiéru je přihlášen do soutěže: STAVBY VYSOČINY 2007

Název: Areál africké vesnice matongo
Kde: Jihlava
Popis: AREÁL AFRICKÉ VESNICE MATONGO S VODNÍ PLOCHOU PRO PLAMEŇÁKY A LEMURY, DŘEVĚNÁ VYHLÍDKOVÁ VĚŽ S TOBOGÁNEM, REKONSTRUKCE RESTAURACE PANDA, REKONSTRUKCE STARÉHO A VÝSTAVBA...
Areál africké vesnice matongo

Kde: Jihlava
Rok: 2002
Popis:
AREÁL AFRICKÉ VESNICE MATONGO S VODNÍ PLOCHOU PRO PLAMEŇÁKY A LEMURY, DŘEVĚNÁ VYHLÍDKOVÁ VĚŽ S TOBOGÁNEM, REKONSTRUKCE RESTAURACE PANDA, REKONSTRUKCE STARÉHO A VÝSTAVBA NOVÉHO VSTUPNÍHO OBJEKTU DO JIHLAVSKÉ ZOO, REKLAMNÍ TOTEMY, VÝBĚH PRO SURIKATY A REKONSTRUKCE A DOSTAVBA VÝBĚHU PRO MALAJSKÉ MEDVĚDY, realizace 2002 - 2008, investor Statutární město Jihlava a Zoologická zahrada v Jihlavě, celkové investiční náklady cca 55 mil.Kč vč. interiérů.
 
Jedná se o soubor staveb, které postupně odstartovaly rozsáhlou modernizaci a rozvoj jihlavské zoologické zahrady. Generální dodavatelé staveb PSJ HOLDING a.s., EKON Jihlava a ZOO Jihlava.
 
Africká vesnice MATONGO získala čestné uznání v prestižní soutěži Stavba Vysočiny 2003 za perfektní provedení replik afrických obydlí pouštního typu. Nový vstupní objekt do jihlavské ZOO rovněž získal čestné uznání v prestižní soutěži Stavba Vysočina 2005, a to za netradiční konstrukční a výtvarné pojetí.

Název: ERUDIC
Kde: Jihlava
Popis: CENTUM DALŠÍHO PROFESNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ ERUDIC A BIT CZ TRAINING JIHLAVA   Celková investice 51 mil.Kč včetně vybavení moderní technikou, z toho 31 mil.Kč...
ERUDIC

Kde: Jihlava
Rok: 2005
Popis:
CENTUM DALŠÍHO PROFESNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ ERUDIC A BIT CZ TRAINING JIHLAVA
 
Celková investice 51 mil.Kč včetně vybavení moderní technikou, z toho 31 mil.Kč z prostředků EÚ, investorem bylo MPSV ČR ve spolupráci s Úřadem práce v Jihlavě.
 
Dodavatelem akce byla firma TERNI spol. s r.o.
Projekt rekonstrukce včetně projektu interiérů získal „Česné uznání“ v kategorii „Rekonstrukce a obnova“, a to v rámci soutěže Stavba Vysočiny 2006.
 
Termín realizace 2005 – 2006.

Název: Hotel Gustav Mahler
Kde: Jihlava
Popis: REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH BUDOV JEZUITSKÉHO A DOMINIKÁNSKÉHO AREÁLU v severovýchodní části MPR Jihlava pro firmu PSJ HOLDING a.s.   Jednotlivé projekty zahr...
Hotel Gustav Mahler

Kde: Jihlava
Rok: 2010
Popis:
REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH BUDOV JEZUITSKÉHO A DOMINIKÁNSKÉHO AREÁLU v severovýchodní části MPR Jihlava pro firmu PSJ HOLDING a.s.
 
Jednotlivé projekty zahrnují více jak desetiletou spolupráci s touto firmou, která je zároveň vlastníkem předmětných nemovitostí. Celkovou rekonstrukcí prochází hlavně rozsáhlý jezuitský komplex, který bude ukončen instalací orloje do hodinové věže.
 
Realizace tohoto zajímavého technického zařízení má být uskutečněna do konce roku 2010, a to vč. rozsáhlé rekonstrukce fasád.
 
Mezi menší projekty patří stavební a interiérové úpravy hotelu GM, vč. návrhu prezidentského apartmá. Samotná rekonstrukce hudebního sálu hotelu Gustav Mahler získala prestižní titul „Zlaté ruce Stavba Vysočiny 2006“, a to za odkrytí gotického detailu kružbového okna, za jeho ojedinělé řemeslné provedení a za zhodnocení barokního interiéru.

Název: Jihlavský pivovar
Kde: Jihlava
Popis: REKONSTRUKCE, DOSTAVBA A ZMĚNY PROVOZNÍCH A ADMINISTRATIVNÍCH OBJEKTŮ JIHLAVSKÉHO PIVOVARU, vč. projektové spolupráce při zavádění nových technologií na zpracování piva...
Jihlavský pivovar

Kde: Jihlava
Rok: 1993
Popis:
REKONSTRUKCE, DOSTAVBA A ZMĚNY PROVOZNÍCH A ADMINISTRATIVNÍCH OBJEKTŮ JIHLAVSKÉHO PIVOVARU, vč. projektové spolupráce při zavádění nových technologií na zpracování piva a při vestavbě 21 CK tanků do podzemních sil.
 
Projektová a technická spolupráce při rekonstrukci ležáckých sklepů a při přestavbě dílen a garáží na restauraci, a to vč. projektu interiérů a adaptace západního křídla pro novou pobočku GiroCredit Bank. Pivovarská zahrada s altánem a dětské hřiště. Rekonstrukce východního křídla pivovaru pro potřeby majoritního akcionáře a půdní vestavba personálních bytů. Investor Pivovar a sodovkárna Jihlava a.s.
 
Termín realizace 1993 – 1996.
Investice do rekonstrukce a do stavebních částí 80 mil.Kč, do technologických částí 320 mil.Kč a do interiérů 10,5 mil.Kč.

Název: Jipocar
Kde: Jihlava
Popis: NOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM D1 V JIHLAVĚ JE MODERNÍM AREÁLEM FIRMY JIPOCAR. Společnost JIPOCAR, spol. s r.o. Jihlava zajišťuje komplexní služby v oblasti spedice a mezinárodní...
Jipocar

Kde: Jihlava
Popis:
NOVÉ LOGISTICKÉ CENTRUM D1 V JIHLAVĚ JE MODERNÍM AREÁLEM FIRMY JIPOCAR. Společnost JIPOCAR, spol. s r.o. Jihlava zajišťuje komplexní služby v oblasti spedice a mezinárodní přepravy, logistiky, skladování a celního řízení na té nejvyšší úrovni.
 
Nové objekty plní funkci logistického a distribučního centra. Areál je umístěn v průmyslové zóně, v dostatečné vzdálenosti od centra města Jihlavy, a to v blízkosti hlavní dopravní tepny Vysočiny - dálnice D1.
 
Zrealizované projekty jsou vhodným příkladem pro stavby tohoto typu a pro jejich budoucí zaměření, ve kterém jsou použity nejmodernější stavební prvky a technologické postupy výstavby. Interiéry svým členěním využívají výhod prostorového "typu open-space".
 
Logistický areál firmy JIPOCAR, Střítež u Jihlavy získal dvakrát první místo a dva tituly PRESTIŽNÍ STAVBA VYSOČINY 1992-2002 a 2005, a to za zdařilé provedení urbanistického záměru a za vytvořením moderního logistického centra v odpovídající úrovni 21.století, a to včetně technického a výtvarného detailu.
 
Projekční ateliér FORTIS Jihlava, mimo soustavnou supervizi, odstartoval svým původním architektonickým řešením celkové pojetí exteriérů a interiérů tohoto moderního areálu.
Celkové investiční náklady přesáhly v roce 2007 jednu miliardu Kč.

Název: Kraj Vysočina
Kde: Jihlava
Popis: PROJEKT REKONSTRUKCE A DOSTAVBY BÝVALÝCH ŽIŽKOVÝCH KASÁREN V JIHLAVĚ NA SÍDLO KRAJSKÉHO ÚŘADU PRO KRAJ VYSOČINA vč. projektu interiérů, termín realizace 2000 – 2003,...
Kraj Vysočina

Kde: Jihlava
Rok: 2000
Popis:
PROJEKT REKONSTRUKCE A DOSTAVBY BÝVALÝCH ŽIŽKOVÝCH KASÁREN V JIHLAVĚ NA SÍDLO KRAJSKÉHO ÚŘADU PRO KRAJ VYSOČINA vč. projektu interiérů, termín realizace 2000 – 2003, investor Česká republika zastoupená bývalým Okresním úřadem a kraj Vysočina, dodavatelem bylo sdružení firem Podzimek a synové spol. s r.o. a GEO-ING Jihlava spol. s r.o., celkový investiční náklad 345 mil.Kč včetně interiérů.
 
Stavba nového sídla kraje Vysočina získala prestižní ocenění na veletrhu FOR ARCH 2003 a byla vyhlášena jako „stavba roku 2003“ České republiky a získala cenu „Prestižní stavba Vysočiny 1992 – 2002“ za příkladnou proměnu vysloužilých kasáren na správní centrum kraje se zřetelem na dobré výrazové propojení starých a nových částí. Stavba sídla kraje Vysočina se rovněž zúčastnila soutěže o „Interiér ČR roku 2003“.

Název: Muzeum Vysočiny
Kde: Jihlava
Popis: SOUBOR JEDNOTLIVÝCH PROJEKTŮ NOVÝCH EXPOZIC MUZEA VYSOČINY V JIHLAVĚ. „Dolování stříbra a mincování v Jihlavě“, „Nerostné suroviny a geologie Českomoravské vrchovi...
Muzeum Vysočiny

Kde: Jihlava
Rok: 1995
Popis:
SOUBOR JEDNOTLIVÝCH PROJEKTŮ NOVÝCH EXPOZIC MUZEA VYSOČINY V JIHLAVĚ. „Dolování stříbra a mincování v Jihlavě“, „Nerostné suroviny a geologie Českomoravské vrchoviny“, Soubor tří nových expozic „Jihlava – město střední Evropy od renesance po průmyslovou revoluci“ a spolupráce na přípravě nově instalované expozice „Krása středověké plastiky“.
 
Investorem bylo Muzeum Vysočiny v Jihlavě, a to z vlastních zdrojů za podpory kraje Vysočina a z fondů Evropské unie.
 
Termín realizace 1995 – 2007.
Celkové náklady lze odhadnout na 6 -7 mil.Kč.
Hlavním kurátorem všech akcí byl PhDr. Zdeněk Jaroš.
Dodavatelem převážné většiny prvků interiérů byla fi. Truhlářství Alois Šuhaj z Puklic u Jihlavy.
Výtvarné práce a práce umělecké povahy si zajišťovalo Muzeum Vysočiny z vlastních zdrojů.


1   2  
FORTIS JIHLAVA s.r.o.
Husova č.p. 1653/46
586 01 Jihlava
e-mail: sekretarka@fortis.ji.cz
Tel.: +420 567 308 325
https://www.traditionrolex.com/14