https://www.traditionrolex.com/14
Architektonický ateliér | Stavební výroba | Inženýrská činnost | Dražby | Reality | Obchodní činnost | Aktivity firmy | architektonický ateliér | FORTIS spol. s r.o.

ARCHITEKTONICKÝ ATELIÉR

Už od počátku působení firmy FORTIS na českém trhu probíhá jedna ze základních činností v jeho projekčním atelieru. Působí zde deset stálých zaměstnanců v jednom týmu, v němž jsou zastoupeny téměř všechny profese včetně dvou autorizovaných stavebních inženýrů.

Ateliér se specializuje na rekonstrukce obytných, občanských a průmyslových budov, nebo na jejich adaptaci. Přesto za dobu působení na našem trhu se stal téměř univerzálním atelierem, který realizuje od průmyslových budov až po TRW řídící věže na letištních plochách. V neposlední řadě je třeba připomenout, že atelier FORTIS navrhnul za dobu své existence projekty mnohých významných interiérů staveb.
REFERENCE
      kategorie:
 
Název: Řídící věž TWR
Kde: Praha
Popis: NOVÁ ŘÍDÍCÍ VĚŽ TWR NA LETIŠTI PRAHA-RUZYNĚ A REKONSTRUKCE PROVOZNĚ ADMINISTRATIVNÍ ČÁSTI TECHNICKÉHO BLOKU, termín realizace stavby 1997-98, investor Řízení letovéh...
Řídící věž TWR

Kde: Praha
Rok: 1997
Popis:
NOVÁ ŘÍDÍCÍ VĚŽ TWR NA LETIŠTI PRAHA-RUZYNĚ A REKONSTRUKCE PROVOZNĚ ADMINISTRATIVNÍ ČÁSTI TECHNICKÉHO BLOKU, termín realizace stavby 1997-98, investor Řízení letového provozu České republiky, generální dodavatel Metrostav a.s., Praha, celkový investiční náklad 65 mil.Kč vč. interiérů.
 
Nová řídící věž letového provozu TWR je umístěna ve výšce 50m nad okolním terénem. Na střeše řídící věže je umístěn nový pojezdový radar Nova 9004. Navržená skla vykazují výjimečné vlastnosti bezpečnostního charakteru: odolávají mechanickému poškození ručními střelnými zbraněmi a silnému nárazovému větru až do rychlosti 200 km/h, vykazují nejlepší optické vlastnosti, jsou z vnitřní strany antireflexní a z vnější strany jsou navrženy tak, aby se na nich nedržel prach a kapičky vody, popřípadě ani poletující sníh.

Název: PJD plynoservis dobrovolný spol. s r.o.
Kde: Jihlava
Popis: OBCHODNĚ - ADMINISTRATIVNÍ OBJEKT FIRMY PJD PLYNOSERVIS DOBROVOLNÝ V KOSMÁKOVĚ ULICI V JIHLAVĚ, vč. návrhu interiérů. Stavba byla navržena jako víceúčelový objekt, který je ...
PJD plynoservis dobrovolný spol. s r.o.

Kde: Jihlava
Rok: 1995
Popis:
OBCHODNĚ - ADMINISTRATIVNÍ OBJEKT FIRMY PJD PLYNOSERVIS DOBROVOLNÝ V KOSMÁKOVĚ ULICI V JIHLAVĚ, vč. návrhu interiérů. Stavba byla navržena jako víceúčelový objekt, který je částečně podsklepený ve své jihozápadní části formou podzemních garáží. Jedná se o třípodlažní nárožní dům s užitným podkrovím, který nahrazuje dříve odbouraný blok domů v historickém centru města.
 
Celý objekt je založen na monolitické betonové desce a samotné průčelí domu je rozděleno na několik pomyslných objektů tak, aby došlo k začlenění celého tohoto komplexu do měřítka stávající historické zástavby jednotlivých domů v MPR Jihlava.
 
Celkové investiční náklady na stavbu činily 28 mil.Kč a stavba byla realizována v průběhu 3 let, a to od 09/95 do 09/98.
 
Rozhodnými subdodavateli firmy PJD Plynoservis Dobrovolný byly firmy PSJ HOLDING a.s. a Bayva Kobero s.r.o

Název: Planetárium
Kde: Jihlava
Popis: C.E.V. CENTRUM ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVY A PLANETÁRIUM V ZOO JIHLAVA Projektová dokumentace 2008, investor Statutární město Jihlava, předpokládaný investiční náklad 70 mil.Kč a termín re...
Planetárium

Kde: Jihlava
Rok: 2009
Popis: C.E.V. CENTRUM ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVY A PLANETÁRIUM V ZOO JIHLAVA Projektová dokumentace 2008, investor Statutární město Jihlava, předpokládaný investiční náklad 70 mil.Kč a termín realizace 2009 - 2012

Název: Radar Buchtův Kopec
Kde: Buchtův Kopec
Popis: REKONSTRUKCE PROVOZNÍCH OBJEKTŮ A NOVÝ RADAR NA BUCHTOVĚ KOPCI, investor ŘLP ČR a.s. Praha, lokace Buchtův Kopec u Nového Města na Moravě, realizace 1994-95, celkový investiční...
Radar Buchtův Kopec

Kde: Buchtův Kopec
Rok: 1994
Popis:
REKONSTRUKCE PROVOZNÍCH OBJEKTŮ A NOVÝ RADAR NA BUCHTOVĚ KOPCI, investor ŘLP ČR a.s. Praha, lokace Buchtův Kopec u Nového Města na Moravě, realizace 1994-95, celkový investiční náklad 48 mil.Kč, vč. kompletní dodávky radarové techniky a prvků interiérů, dodavatelem byla firma König&Pátek ze Žďáru nad Sázavou. Radar THOMSON-CSF je důležitou součástí řízení letového provozu nad střední Evropou a je to první velký radar, který byl nově vybudovaný na území České republiky po roce 1989.
 
Instalace tohoto radaru byla již druhou zakázkou obdobného charakteru projektovanou architektonickým ateliérem firmy FORTIS Jihlava. První zakázkou byla instalace menšího typu pozemního radaru na letišti Brno-Tuřany.

Název: Radnice Jihlava
Kde: Jihlava
Popis: PROJEKT REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH BUDOV JIHLAVSKÉ RADNICE vč. projektu interiérů, termín realizace 2004 - 2006, investor Statutární město Jihlava, generální dodavatel PSJ HO...
Radnice Jihlava

Kde: Jihlava
Rok: 2004
Popis:
PROJEKT REKONSTRUKCE HISTORICKÝCH BUDOV JIHLAVSKÉ RADNICE vč. projektu interiérů, termín realizace 2004 - 2006, investor Statutární město Jihlava, generální dodavatel PSJ HOLDING a.s. Jihlava, celkový investiční náklad 136,5 mil.Kč včetně interiérů.
 
Rekonstrukce historických budov jihlavské radnice byla nominována na titul „Stavba roku 2006“ a získala „Cenu veřejnosti“ na stavebním veletrhu FOR ARCH 2006, Rekonstrukce jihlavské radnice získala titul „Prestižní stavba Vysočina 2006“.

Název: Zámek
Kde: Herálec
Popis: PROJEKT REKONSTRUKCE ZÁMKU V HERÁLCI hotel s muzejní expozicí, celková rekonstrukce 2009–11   Investor rekonstrukce firma Malý zámeček spol. s r.o. Předpokládané...
Zámek

Kde: Herálec
Rok: 2009
Popis:
PROJEKT REKONSTRUKCE ZÁMKU V HERÁLCI hotel s muzejní expozicí, celková rekonstrukce 2009–11
 
Investor rekonstrukce firma Malý zámeček spol. s r.o.
Předpokládané investiční náklady včetně rekonstrukce interiérů
155 mil. Kč


1   2  
FORTIS JIHLAVA s.r.o.
Husova č.p. 1653/46
586 01 Jihlava
e-mail: sekretarka@fortis.ji.cz
Tel.: +420 567 308 325
https://www.traditionrolex.com/14